NovinkyPovinné zmluvné poistenie

Kooperativa predstavuje komplexné autopoistenie

11. februára 2022

Zdroj: Kooperativa

Kooperativa predstavuje nový produkt, ktorý umožňuje vyskladať komplexné autopoistenie v jednom balíku. Novinka AutoMat v sebe zahŕňa v jednej zmluve havarijné poistenie aj PZP. Súčasťou je aj množstvo pripoistení pre všetky životné situácie spojené s osobných vozidlom. Kooperativa autopoistenie obsahuje aj praktický bonus v podobe bezplatnej služby osobnej predpovede počasia Kooperativa Meteo.

Základom autopoistenia je kombinácia poistení

Minimálna kombinácia, ktorá je podmienkou pre čerpanie výhod produktu AutoMat, je uzatvorenie havarijného a súčasne aj povinného zmluvného poistenia. Havarijné automaticky poskytuje poistnú ochranu na celom geografickom území Európy pre prípad havárie, krádeže, vandalizmu či poškodenia auta živelnou udalosťou alebo zverou. Poisťovňa v rámci neho uhradí náklady na opravu auta pri totálnej škode až do plnej výšky jeho aktuálnej hodnoty. Čo sa týka Kooperativa PZP, klient získava nárok na krytie zodpovednosti za škodu, ktorú spôsobil na cestách druhým vodičom, v dvoch variantoch limitu. Varianty Partner a Europartner ponúkajú popri identickej poistnej ochrane pre prípad škôd na zdraví a živote spoluúčastníkov nehody krytie škody na majetku vo výške 1,05 mil. EUR, prípadne až 2,05 mil. EUR.

Štyri verzie AutoMat-u a v nich voliteľné pripoistenia

S cieľom vytvoriť čo najviac prispôsobiteľný produkt osobným preferenciám a potrebám vodičov zostavila Kooperativa novinku autopoistenie AutoMat až v štyroch základných balíkoch. Tie sa líšia primárne rozsahom pripoistení. Prvé tri balíky (Gold, Silver a Basic) sa viažu na vek vozidla a posledná kategória (Vario) ponúka najväčšiu flexibilitu.

Klienti si môžu v rámci autopoistenia pripoistiť aj nasledujúce riziká:

  • predĺžená záruka na nové auto do 5 rokov od prvej registrácie pre prípad náhlej poruchy vybraných súčiastok až do 2 000 EUR ročne
  • poistenie finančnej straty GAP pre prípad totálnej škody alebo odcudzenia vozidla (súčasťou balíka Gold alebo voliteľné pripoistenie v balíku Vario)
  • strata alebo zničenie batožiny
  • poškodenie čelného skla, a to bez spoluúčasti
  • možnosť pripoistiť vodiča a spolucestujúcich

Pomoc na cestách pomocou asistenčných služieb

Nemenej dôležitou pridanou hodnotou autopoistenia AutoMat sú aj telefonické nonstop Kooperativa asistenčné služby. Tie sa môžu využiť pre celú škálu nepríjemností na cestách – od nehôd, krádeže auta, defektu pneumatiky až po otvorenie vymknutého auta a riešenie situácií s vyčerpaním pohonných hmôt či vybitím batérií elektromobilov. Služby sa vzťahujú na udalosti, ktoré vznikli na území Európy vrátane celého územia Turecka.

Kooperativa Meteo ako užitočný bonus v cene pre všetkých

Cenový benefit produktu AutoMat nespočíva len v jeho balíčkovom zvýhodňovaní zvolených komponentov. Súčasťou je aj bonusová služba, ktorá je v ňom zahrnutá bezplatne. Ide o výstražnú SMS službu Kooperativa Meteo, ktorá včas upozorňuje na blížiace sa potenciálne rizikové zmeny počasia v konkrétnej lokalite klienta. Zíde sa v množstve situácií, napr. aj vtedy, keď môže silná veterná smršť, krupobitie, intenzívne sneženie či prívalové dažde ohroziť vonku zaparkované vozidlo.