NovinkyPovinné zmluvné poistenie

Pillow poisťovňa s inovatívnym poistením vozidiel

9. februára 2024

Pillow poisťovňa vstúpila na slovenský trh koncom minulého roka. Aby sa presadila, musela prísť s niečím novým, čo by klientov zaujalo. Rozhodnutie bolo asi jednoznačné, ako pilotný produkt si poisťovňa vybrala poistenie vozidiel. Produkt, s ktorým úspešne prerazila aj na českom trhu, kde je Pillow poisťovňa považovaná za najinovatívnejšiu a najrýchlejšie rastúcu v tomto segmente. Voľba preto padla na PZP a havarijné poistenie. Neskôr sa pravdepodobne dočkáme aj ďalších produktov, ktoré poisťovňa už na domácom trhu ponúka.

V čom je poisťovňa Pillow iná?

Pillow poisťovňa vstúpila na náš trh s jasným zámerom, priniesť klientom jednoduché a výhodné poistenie. Preto si zvolila overený produkt z domáceho prostredia. Pillow poistenie auta vracia svojmu majiteľovi peniaze za nenajazdené kilometre. A to nie je všetko. Pillow poisťovňa sa ako jediná na trhu delí so svojimi klientami aj o dosiahnutý zisk.

Poisťovne v súčasnosti ponúkajú viac-menej podobné produkty. Máte pevne definovaný základ a k nemu si vyberiete pripoistenia podľa potrieb alebo máte preddefinované balíky a z nich si musíte vybrať. Bez ohľadu na to, či všetky pripoistenia potrebujete alebo nie. Pillow poisťovňa sa na poistenie vášho auta pozrela inak. K dispozícii máte rôzne druhy poistenia vhodné pre vaše auto a z nich si vyberiete iba tie, ktoré potrebujete a využijete. Balík poistenia si teda vyskladáte úplne sami, do žiadnej kombinácie nie ste tlačený a nemusíte platiť za niečo, čo nechcete.

Platíte za najazdené kilometre

Pri uzatváraní poistenia si stanovíte, koľko kilometrov ročne najazdíte, s toleranciou +/- 500 km. Na základe toho vám je vypočítané poistné. Ak váš odhad nebol správny, na konci poistného obdobia buď doplatíte za kilometre najazdené naviac alebo vám Pillow poisťovňa peniaze vráti. Nájazd sa pre osobné autá vyberá z intervalu 5 000 km – 25 000 km. Za menej najazdených kilometrov sa nevracia, za viac najazdených kilometrov nedoplácate.

Ďalšie výhody poistenia

Platenie na základe skutočne najazdených kilometrov nie je jedinou výhodou, ktorú Pillow poisťovňa v svojom produkte prináša. Napríklad garážované vozidlá majú nižšie riziko krádeže alebo vandalizmu, preto aj v tomto prípade je cena výhodnejšia.

Pillow poisťovňa od začiatku vsadila na jednoduchosť a prístupnosť pre klientov. Väčšina klientov asi nikdy nečítala poistné podmienky svojho poistenia, jednak pre ich dĺžku ako aj komplikovanosť a spolieha sa len na základné, bežne dostupné informácie. Jednotlivé poisťovne postupne prechádzajú na zjednodušenie týchto textov a Pillow poisťovňa nie je výnimkou. Zašla však ešte ďalej a poistné podmienky sú skutočne krátke a zrozumiteľné.

Ďalším ústretovým krokom pre klienta je mobilná aplikácia, prostredníctvom ktorej si po uzatvorení poistenia rýchlo a sami urobíte fotoobhliadku potrebnú k poisteniu. Aplikáciu využijete aj na nafotenie stavu najazdených kilometrov.

Pár slov o poisťovni

Pillow poisťovňa začínala na českom trhu. V roku 2015 vznikla První klubová pojišťovňa, ktorá sa v novembri 2019 premenovala a vznikla Pillow poisťovňa. Už v roku 2020 predstavila na domácom trhu nové revolučné poistenie vozidiel, s ktorým zožala u motoristov úspech. Poisťovňa sa stáva najrýchlejšie rastúcou v segmente vozidiel a opakovane získava ceny za inovácie. V roku 2022 prichádza Pillow poisťovňa s poistením nehnuteľností a o rok neskôr vstupuje na slovenský poistný trh s cieľom zopakovať úspech z domáceho prostredia.

Pillow si môžete uzatvoriť jednoducho online

Pozdáva sa vám koncept, ktorý prináša poisťovňa Pillow? Pillow PZP, havarijné poistenie alebo iné poistenia pre vaše auto si môžete uzatvoriť priamo na našej stránke. A keďže predávame aj ostatné poisťovne, ponuku pre vaše auto si môžete jednoducho porovnať a sami sa rozhodnete pre najvýhodnejšiu poistku pre vaše auto.