NovinkyPovinné zmluvné poistenie

Poistné udalosti Wüstenrot v roku 2021

8. marca 2022

Zdroj: Wüstenrot

Medzi najčastejšie poistné udalosti z havarijného alebo povinného zmluvného poistenia v poisťovni Wüstenrot patril v roku 2021 stret so zverou. Zastúpenie škôd spôsobených zverou na Slovensku stúpa dlhodobo. Najviac prípadov sa udialo v posledných štyroch mesiacoch minulého roka. Počas týchto mesiacov bolo poisťovni nahlásených až 45 percent zo všetkých zrážok so zverou. Práve jesenné a zimné mesiace patria medzi najnebezpečnejšie v tejto oblasti.

Koniec minulého roka opäť pripomenul, že zrážky so zverou patria medzi najriskantnejšie situácie na našich cestách. Zrážka s jeleňom či diviakom je krajne nebezpečná nielen pre vozidlo, ale predovšetkým pre samotných cestujúcich.

Na druhom mieste v rebríčku škôd na vozidlách počas minulého roka sa umiestnili výkyvy extrémne nepriaznivého počasia. V rámci živlov mali vo Wüstenrot vysoké zastúpenie poistné udalosti spôsobené na vozidlách nárazovými vetrami či víchricami. Najvýraznejšie sa prejavili v júni, júli a auguste. Na tieto tri mesiace pripadá takmer 44 percent zo všetkých škôd spôsobených búrkami či vetrom.

Počas leta 2021 dominovali škody, ktoré na autách spôsobilo krupobitie. Rekordným mesiacom minulého roka sa v tejto oblasti stal júl, na ktorý pripadá viac ako polovica všetkých nahlásených škôd krupobitím.

Zrážku so zverou kryje havarijné poistenie prípadne pripoistenie v rámci PZP.