NovinkyCestovanie

Čo prináša Generali poistenie do hôr

31. januára 2024

Vychutnávate si dovolenku v slovenských horách? Iba občasne alebo pravidelne, nezabudnite si so sebou pribaliť aj poistenie do hôr. Ak by sa vám čokoľvek stalo a budete potrebovať pomoc Horskej záchrannej služby, je lepšie, aby vzniknuté náklady zaplatila poisťovňa a nemuseli ste siahať do vlastnej peňaženky.

Generali poistenie do hôr za vás zaplatí náklady za zásah HZS. Môže ísť o vyhľadávanie alebo vyslobodzovanie, poskytnutie prvej pomoci, prípadne prevoz do zdravotníckeho zariadenia alebo miesta vášho ubytovania. Poistenie HZS je vhodné mať všade tam, kde má Horská záchranná služba pôsobnosť. Ide o Belianske Tatry, Bukovské vrchy, Javorníky, Kremnické vrchy, Kysuckú vrchovinu, Kysucké Beskydy, Malú Fatru, Moravsko-sliezske Beskydy, Nízke Tatry, Pieniny, Stredné Beskydy, Slovenský raj, Veľkú Fatru, Vysoké Tatry a Západné Tatry.

Samostatné krytie zásahu HZS

Ak vám postačuje iba krytie prípadného zásahu Horskej záchrannej služby pri bežných aktivitách, vystačíte si so základným poistením vo variante Základ. Do výšky 20 000 EUR kryje pešiu turistiku, bežecké a zjazdové lyžovanie, sánkovanie, snowboarding a jazdu na boboch.

Ak sú vaše aktivity v horských oblastiach nad rámec krytia v základnom poistení, je pre vás určený balík Extrém. V ňom sú zahrnuté všetky rekreačné aktivity, ako napríklad lyžovanie a snowboarding mimo vyznačenej trati alebo vo voľnom teréne, skialpinizmus, horolezectvo, jaskyniarstvo, jazda na bicykli alebo kolobežke, paraglajding a ďalšie.

Obidva balíky si môžete vybrať na jednorazovú cestu do hôr, ale v prípade, že naše hory navštevujete častejšie, môžete si uzatvoriť aj ročné Generali poistenie do hôr.

Doplnkové pripoistenia

Generali poistenie do hôr umožňuje základné poistenie rozšíriť aj o ďalšie pripoistenia. V tom prípade si ale budete môcť uzatvoriť iba krátkodobé poistenie. Balík Základ si môžete doplniť poistením zodpovednosti, úrazu a batožiny. Pripoistenia rozšíria krytie prípadných ďalších rizík počas vašej dovolenky.

Pripoistenie zodpovednosti kryje vami spôsobené škody do výšky 200 000 EUR. Úrazové pripoistenie kryje trvalé následky úrazu do výšky 10 000 EUR a smrť v dôsledku úrazu na polovičnú sumu. Batožinu si môžete pripoistiť s limitom krytia vo výške 700 EUR.

Aj balík Základ aj balík Extrém vám umožňujú pripoistiť si aj vášho domáceho miláčika (na sumu 600 EUR) a asistenciu k vozidlu v celkovom limite 2 000 EUR.

Nie všetko Generali poistenie do hôr prepláca

Pri aktivitách v horách si treba dávať pozor. Horská záchranná služba vám síce pomôže, ale pokiaľ ste sa do danej situácie dostali vedomým nedodržiavaním pokynov vydávaných na zaistenie bezpečnosti v horskej oblasti, prípadne ste vykonávali aktivity, ktoré sú v danej oblasti zakázané, Generali poistenie do hôr tieto vzniknuté náklady nemusí preplatiť.

Poistenie takisto nekryje napríklad náklady, ktoré vznikli nerešpektovaním vyhláseného lavínového alebo iného nebezpečenstva, pri vykonávaní športu profesionálne, účasťou na súťažiach a pretekoch, organizovaných športových a iných podujatiach a podobne. Náklady z vlastného vrecka budete musieť zaplatiť aj v prípade, ak ste boli pod vplyvom alkoholu, narkotík alebo iných omamných látok.

Generali poistenie do hôr jednoducho a rýchlo

Ak ste si povedali, že nič neponecháte na náhodu a Generali poistenie do hôr si uzatvoríte, môžete to urobiť priamo na našej stránke v priebehu pár minút. Poistenie viete hneď aj zaplatiť na účet poisťovne. Návrh poistnej zmluvy vám príde do mailu aj so všetkými sprievodnými dokumentami.