NovinkyCestovanie

Počet covidových škôd v Allianz stúpa

27. júla 2022

Zdroj: Allianz

Počet covidových škôd stúpa. Klienti Allianz z dovoleniek hlásia desiatky škôd, mnohí pre ochorenie svoje zájazdy stornujú. Allianz cestovné poistenie kryje ochorenie Covid-19, karanténu, aj oneskorený návrat domov. Poistenie na týždňovú dovolenku v Európe stojí 12 EUR, najvyššia škoda, ktorú aktuálne Allianz rieši, už presiahla 31 tisíc EUR.

Táto letná sezóna mala byť po dvojročnej prestávke konečne návratom k cestovaniu bez obmedzení. Napriek tomu počet covidových škôd na dovolenkách stúpa. Od mája klienti Allianz zo svojich dovoleniek nahlásili 52 škôd súvisiacich s ochorením Covid-19. Počet týchto škôd je však niekoľkonásobne vyšší, keďže mnohí klienti kvôli ochoreniu ani nemôžu vycestovať a svoje dovolenky sú nútení stornovať. Viacerí klienti najväčšej poisťovne na trhu museli v dôsledku ochorenia na dovolenke vyhľadať lekársku pomoc. Allianz za svojich klientov od začiatku sezóny uhradila takmer 17 tisíc EUR. Išlo o ošetrenie a liečbu Covid-19, ale aj náklady súvisiace so vznikom karantény.

Krytá liečba Covid-19 aj karanténa

Hoci koronavírus bol ako pandemické ochorenie z poistenia liečebných nákladov vylúčený, Allianz sa rýchlo rozhodla zahrnúť ho do poistného krytia v rámci cestovného poistenia. Po vypuknutí pandémie dala poisťovňa verejný prísľub, v ktorom sa zaviazala automaticky v rámci liečebných nákladov do stanoveného limitu kryť aj náklady súvisiace s ochorením Covid-19 a tiež náklady súvisiace s karanténou ako náhradné ubytovanie a oneskorený návrat zo zahraničia v prípade, ak sa poistený v zahraničí dostal do kontaktu s pozitívne testovanou osobou a bola mu nariadená karanténa.

Poistenie kryje vysoké náklady na liečbu

V každom prípade Allianz odporúča cestovať na dovolenku vždy len s poistením. Cestovné poistenie na týždňovú dovolenku pre jednu osobu v Európe, ktoré zahŕňa liečebné náklady v neobmedzenej výške, úraz, batožinu, zodpovednosť za škodu a asistenciu, stojí približne 12 EUR. Výška nákladov na jednu poistnú udalosť z dovolenky sa pohybuje v stovkách až tisíckach EUR. Od začiatku letnej sezóny už klienti Allianzu zo svojich dovoleniek nahlásili 894 škôd za viac ako 407 tisíc EUR. V prípade vážnejších úrazov či ochorení sa môže škoda vyšplhať aj na desaťtisíce EUR. Túto letnú sezónu poisťovňa rieši situáciu klienta, ktorý je kvôli vážnemu ochoreniu hospitalizovaný v nemocnici v USA. Výška nákladov už presiahla 31 tisíc EUR. Iný klient utrpel pri dopravnej nehode v Thajsku úraz panvy. Náklady za túto poistnú udalosť sa šplhajú k sume 20 tisíc EUR.