NovinkyPovinné zmluvné poistenie

Pripoistenie čelného skla pre vaše auto

9. apríla 2024

Každý motorista má, alebo by mal mať, pre svoje auto uzatvorené PZP. Väčšina z nich si najmä v prvých rokoch prevádzky uzatvorí aj havarijné poistenie a niektorí aj doplnkové GAP poistenie. V rámci havarijného poistenia ponúkajú poisťovne aj doplnkové pripoistenia, pri povinnom zmluvnom poistení bývajú pripoistenia za príplatok. Jedným z najčastejších doplnkových pripoistení je aj pripoistenie čelného skla.

Poistenie čelného skla môže prísť vhod pri potrebe opravy alebo výmeny skla náhodne poškodeného alebo zničeného napríklad pri živelnej udalosti, dopravnej nehode, zrážke so zverou a podobne. Poisťovne v rámci svojich produktov pre autá ponúkajú buď poistenie iba čelného skla alebo celého zasklenia vozidla. Poistenie sa vzťahuje na samotné sklo, netýka sa napríklad na ňom nalepených diaľničných známok, pripevnených zrkadiel a zariadení a podobne. Takisto nemusí kryť škody spôsobené črepinami skla pri jeho rozbití alebo následné škody, napríklad spôsobené nemožnosťou používať vozidlo.

Pripoistenie čelného skla k PZP

K povinnému zmluvnému poisteniu si pripoistenie čelného skla môžete prikúpiť vo všetkých poisťovniach okrem poisťovne Kooperativa. Tá ho ponúka iba v rámci svojho havarijného poistenia.

Poisťovňa Generali a Komunálna poisťovňa majú v ponuke iba pripoistenie čelného skla, ostatné poisťovne kryjú aj ostatné zasklenie auta. Poisťovne Allianz a Uniqa kryjú celú spôsobenú škodu, pri ostatných si pri uzatváraní poistenia vyberáte limit poistného krytia. Od limitu krytia závisí aj výška poistného za pripoistenie.

Pripoistenie čelného skla k PZP sa uzatvára so spoluúčasťou. Tá môže byť buď percentuálna z poistného plnenia (10 %) alebo pevne stanovená (20-100 EUR).

Porovnanie poistenia čelného skla na našej stránke vám zobrazí podrobný prehľad jednotlivých poisťovní na jednom mieste. Uzatvorenie samotného pripoistenia si môžete uskutočniť jednoducho a na pár klikov v rámci PZP online.