NovinkyCestovanie

Cestujeme do zahraničia s AXA Excelent

6. marca 2024

Pri ceste do zahraničia si u nás klienti vyberajú cestovné poistenie najmä od troch poisťovní – Allianz, AXA alebo Union. Okrem základného poistenia liečebných nákladov všetky tri poisťovne ponúkajú aj doplnkové pripoistenie batožiny, úrazu, zodpovednosti za škodu a storna. AXA Excelent je najkomplexnejším balíkom krytia poisťovne AXA.

Na výber z troch možností

AXA cestovné poistenie si môžete vybrať v troch rôznych variantoch, Reference, Komfort a spomínaný AXA Excelent. Na krátke výjazdy za hranice, prípadne ak vám postačuje len krytie liečebných nákladov, si vystačíte so základným balíkom AXA Reference. Ten kryje liečebné náklady do sumy 100 000 EUR, čo je pre okolité krajiny postačujúce.

V prípade, že sa chystáte na dlhšiu dovolenku, pravdepodobne budete mať záujem aj o poistenie batožiny, úrazu alebo zodpovednosti. Tu máte na výber z dvoch zvyšných balíkov poistenia. Rozdiel medzi nimi je vo výške limitov poistného krytia pre jednotlivé zložky. AXA Excelent navyše v rámci poistenia zodpovednosti kryje aj následné finančné škody (napríklad ušlý zisk). Súčasťou najvyššieho balíku je aj poistenie domáceho miláčika a cestovania lietadlom.

Limity krytia AXA Excelent

AXA Excelent kryje liečebné náklady do výšky 20 mil. EUR, čo postačuje asi na všetky prípadné náklady, s ktorými sa pri ceste môžete stretnúť. Trvalé následky úrazu majú poistnú sumu 40 000 EUR, smrť v dôsledku úrazu 20 000 EUR, čo je dvojnásobné krytie oproti balíku Komfort.

Škody spôsobené na zdraví sú v rámci AXA Excelent kryté do výšky 250 000 EUR a na majetku do výšky 125 000 EUR. Následné finančné škody majú strop krytia vo výške 35 000 EUR. Batožinu kryje AXA Excelent do výšky 1 500 EUR.

Súčasťou AXA Excelent je aj poistenie domáceho miláčika, ak si ho na cestu beriete so sebou. Liečebné náklady sú hradené do výšky 800 EUR a poistenie vás takisto ochráni pri škodách, ktoré vaše zvieratko môže spôsobiť.

V rámci pripoistenia cestovania lietadlom máte poistené meškanie batožiny (na sumu 200 EUR) a oneskorenie a zrušenie letu (20 EUR/hod, maximálne 360 EUR).

Mám záujem o poistenie AXA Excelent

AXA Excelent si môžete uzatvoriť iba pred odjazdom zo Slovenska. Ak cestujete v rovnaký deň, ako si uzatvárate poistenie, platí najskôr o 4 hodiny. Uzatvoriť si ho môžete aj na našej stránke v online kalkulačke, ktorá vám zobrazí porovnanie cestovného poistenia jednotlivých poisťovní ako aj prehľadné informácie o jednotlivých produktoch. Podrobný prehľad o AXA Excelent si môžete pozrieť aj na stránke AXA cestovné poistenie.