NovinkyCestovanie

Slováci majú chuť cestovať

15. júna 2022

Zdroj: Union

V Union poisťovni zaznamenali zvýšený záujem o cestovné poistenie. Tohtoročná letná sezóna bude po dvoch rokoch opäť taká, ako pred pandémiou. Klienti majú chuť cestovať. Zlepšujúca sa epidemická situácia a zmierňovanie opatrení v jednotlivých krajinách ich v tom len podporuje.

K nadšeniu prispievajú aj cestovné kancelárie, ktoré sa snažia túto sezónu klientov presvedčiť výhodnými podmienkami ponúkaných zájazdov. Či už je lákadlom nízka záloha alebo vysoké zľavy pri kúpe zájazdov pred sezónou.

Z krajín, kam smerujú dovolenkové pobyty, je túto sezónu záujem najmä o Turecko, Egypt, grécke ostrovy, Cyprus, Taliansko, ale aj autom ľahko dostupné Chorvátsko. Záujem vzrástol aj o exotickejšie destinácie.

Zaujímavosťou je, že o niečo viac cestujú ženy, ako muži. Kým v mladšom veku Slováci a Slovenky uprednostňujú individuálne dovolenky a zážitkové cesty, približne v štyridsiatke sa to zmení a záujem sa preklopí na stranu zájazdov s cestovnými kanceláriami. Približne každý tretí klient či klientka, ktorá cestuje na zájazd, má viac ako 60 rokov.

Epidemická situácia v súvislosti s Covid-19 sa u nás, ako aj vo väčšine krajín, citeľne zlepšila. Pred cestou sa však vždy oplatí pozrieť si odporúčania na stránke Ministerstva zahraničných vecí. Union cestovné poistenie v prípade potreby ponúka špeciálne poistenie Pandemic.